Home » NORSERVIS s.r.o. » Tip na výlet - Suchý vrch

Tip na výlet - Suchý vrch

 

Pokud nevíte kam o víkendu či volnu vyrazit, NORSERVIS s.r.o. doporučuje návštěvu Suchého vrchu.
 

Suchý vrch jistě není nikomu třeba představovat. Masiv, který se vypíná z podhorské krajiny nad údolím lemovaným řekou Tichou Orlicí je nepřehlédnutelný.

Dosahuje nadmořské výšky 995 m a je zároveň nejvyšším bodem Bukovohorské hornatiny. Patří k ideálním místům pro pěší turistiku, cykloturistiku i lyžování ve východní části Orlických hor. Mnohým není třeba připomínat, že na vrcholu byly zbudovány Kramářova turistická chata (otevřená roku 1928 a pojmenovaná na počest prvního předsedy vlády Československé republiky) a rozhledna (postavená jako vodárenská věž na počátku 30. let 20. století). Obě stavby mají stejně jako celý příhraniční region pohnutou historii, roky slávy se střídaly s léty krize i úpadku. V současné době se však těší stále rostoucímu zájmu nadšených turistů, kteří si rádi udělají výlet do přírody, který třeba zakončí posezením v přilehlé restauraci. V současné době je Kramářova chata nově zrekonstruována a nabízí pro turisty nejen výtečnou kuchyni, ale také wellness a ubytování.
 

Pro více informací můžete navštívit webové stránky www.suchyvrch.com a www.suchak.cz, kde se dozvíte další užitečné informace.