Home » Obchodní zastoupení » IMI International s.r.o. (Norgren)

IMI International s.r.o. (Norgren)

NORSERVIS nabízí a prodává veškerý volný sortiment skupiny IMI Precision Egineering (dříve IMI Norgren) do které kromě Norgren patří HERION, BUSCHJOST, LEIBFRIED, MARTONAIR, KIP, ENTOS, WALTER, WEBBER, KNORR, WATSON SMITH, DYNA-QUIP, BEECH, FAS..
 

Tento přední světový výrobce má ve svém sortimentu prvky, se kterými se můžete setkat takřka ve všech oblastech průmyslu, služeb nebo dopravy.
 

Nejširší spektum využití je v mechanizačních a automatizačních procesech. Lze říci, že vše od napojení na rozvod tlakového vzduchu až po finální pohyby mechanických částí sestavíte z námi dodávaných prvků :

 

 

Prvky pro úpravu vzduchu jsou nezbytné pro přípravu vzduchu tak, aby splňoval všechny parametry vyžadované navazujícím zařízením. Tlakové filtry s volitelnou jemností filtrace pevných částic i s možností absorbce oleje,  vše ve shodě s normou ISO 8573, regulace tlaku na požadovanou úroveň a přimazávání vzduchu zajistí pořadované parametry.
Ucelená řada pneumatických pohonů v různých průměrech pístů a libovolných zdvizích splňujících rozměrové standardy ISO a VDMA. Variantní provedení pro zvýšenou tepelnou odolnost nebo snížené tření. Bezpístnicovbé pohony LINTRA, pohony s průběžnou nebo neotočnou pístní tyčí a mnoho dalších variant.
Tlakové spínače a senzory pro monitorování tlakové úrovně obvodu. Mechanické nebo elektronické provedení snímačů generují binární nebo spojité signály pro řídící systémy. Jednoduchá konstrukce u nejlevnějších variant i sofistikované řešení s mnoha uživatelskými nastaveními výstupů u provedení elektronického.
Elektricky ovládané ventily samostatné nebo seskupené do ventilových bloků s individuálním elektrickým napájením, sdruženým napájením přes multipol nebo s moderním sběrnicovým systémem s možností využívat libovolný standardní komunikační protokol - DeviceNet, CANopen, PROFIBUS.
Mechanicky ovládané ventily nahrazují v pneumatickém obvodu snímače stavu. Ovládání rolničkové, pákové narážkové nebo anténkou umožňuje vybrat si  optimální způsob aplikování těchto ventilů.  V kombinaci s ručně ovládanými ventily můžete elektřinu ze svého systému řízení aplikace zcela vypustit.
Hadice a propojovací šroubení nejen spojují jednotlivé řídící a výkonné prvky, ale bývají v nich integrovány i řídící vlasnosti jako regulace tlaku nebo průtoku nebo samouzavírací vlastnost. K doplnění pneumatického obvodu spadají i logické prvky "OR" a "AND".
Prvky proporcionální techniky posouvají možnosti pneumatických obvodů o několik úrovní dál. Plynulá změna parametrů jako je tlak nebo průtok otevírá možnosti, které jsou s použitím binárně ovladanými prvky nedosažitelné. Pneumatické servopohony jsou jednou z nejznámějších aplikací využívající možnosti proporcionální techniky.
Bezpečností prvky jsou nezbytným vybavením pro ovládání nebezpečných strojů. Vysoké požadavky definované standardy bezpečnostní třídy 4 jsou dnes již nezbytné u nových tvářecích strojů. Ventily XSz tyto parametry splňují.
Speciální válce pro speciální aplikace. Měchové válce pro značné síly při malých zástavbových rozměrech. Nerezové válce pro agresivní prostředí. Válce s integrovaným lineárním snímačem jako základ pro sestavení servopohonu. Razící válce pro rázovité využití akumulované tlakové energie.
Samostatnou kapitolou jsou procesní ventily Buschjost. Ventily ve funkci 2/2 pro různá inertní i agresivní, plynná a tekutá média. Ventily ovládané elektricky i pneumaticky. Jednoduchá a levná varianta nepřímo ovládaných ventilů pro široké použití. Ventily přímo ovládané nebo využívající princip Forced Lifting.