Home » Sponzoring » Kanoistika

Kanoistika

JIŘÍ STRNAD  -  MISTR SVĚTA

27 - 28. srpna 2011 se v maďarském Szegedu konalo mistrovství světa veteránů v rychlostní kanoistice. Účastníkem české výpravy byl i člen kanoistického oddílu SK Žamberk Jiří Strnad.

Startoval na kanoi jednotlivců - C1 na tratích 200 a 2000 m. Česká výprava veteránů byla velmi úspěšná a na tomto úspěchu se nemalou měrou podílel i Jiří Strnad startující s logem NORSERVIS na své kanoi.

Na trati 200 m Jiřího provázela smůla. Foukal mu špatný vítr do ruky (vzhledem k tomu, že kanoista pádluje pouze na jedné straně lodi, jde mu vítr z jedné strany do ruky příznivě tzn. že mu pomáhá v řízení lodě, ovšem při větru z druhé strany tomu je naopak). Kromě této okolnosti jel jeho kanadský soupeř trochu ukrytý blízko břehu a v bezvětří. Jiří ho přehlédl a tím dojel do cíle na druhém místě. Byla z  toho stříbrná medaile.

Na trati 2000 m Jiří Strnad již nic nepodcenil a od startu se ujal vedení, které až do cíle udržel. Cílem projel jako první a byla z toho zlatá medaile a titul Mistra světa.

JIŘÍ STRNAD - 5 zlatých medailí z Evropských her v Itálii

Ve dnech 10 – 15. září 2011 se člen kanoistického oddílu SK Žamberk Jiří Strnad zúčastnil Evropských veteránských her „Lignano Sabbladovo 2011“ v Itálii. Na těchto hrách účastníci soutěžili ve  23. sportovních odvětvích včetně kanoistiky, podobně jako je tomu na olympiádách. Kanoistické soutěže se konaly ve městě San Giorgio di Nogaro poblíž laguny di Morano u Jaderského moře.

Jiří Strnad startoval sám na kánoi C1, ve dvojici s pražským Kadlecem na kánoi C2 a na kánoi C4, na tratích 200 m, 1000 m a na maratónu dlouhém 18 km.

Tratě 200 m a 1000 m se jeli na vodáckém stadionu přímo ve městě San Ciorgio di Nogaro. Maraton se startoval na vodáckém stadionu odkud trať vedla po řece Corno do laguny di Morano v Jadranském moři, vracela se do vnitrozemí po řece Ausa, na které byla otáčka a vrazelo se zpět na vodácký stadion.

Výsledky Jiřího Strnada:
1. místo  kánoe C1 200 m
1. místo  kánoe C1 1000 m
1. místo  kánoe C2 200 m
1. místo  kánoe C2 1000 m
1. místo  kánoe C1 maratón

Jsme rádi, že jsme mohli být úspěchům Jiřího Strnada nápomocni a současně, že Jiří Strnad v zahraničí úspěšně nereprezentoval pouze Českou republiku a svůj mateřský oddíl, ale také NORSERVIS s.r.o.

 
 

Blahopřejeme a děkujeme